Wystawa statyczna maszyn biorących udział w ćwiczeniach NATO Tiger Meet 2018. Niepowtarzalna okazja zobaczenia z bliska najnowszych technologii i maszyn, które na co dzień bronią granic europejskich krajów. Przepiękne nowoczesne samoloty i helikoptery spod znaku tygrysa.
Przyloty i pokazy dynamiczne samolotów biorących udział w ćwiczeniach NATO Tiger Meet 2018. Zdecydowanie najgłośniejsza część całego Air Show, ryk potężnych odrzutowych silników, prezentacja umiejętności wojskowych pilotów i możliwości tych wspaniałych nowoczesnych maszyn.
Polska konstrukcja, czyli samolot szkolno-treningowy PZL TS-11 Iskra Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła oraz samolot MIG-15UTI należący do Czech Flying Legends. Oba samoloty wykonały pokaz dynamiczny. Mimo, że nie są to nowe konstrukcje, to nadal zdolne są do wykonywania wspaniałych i zadziwiających manewrów.
Samolot AN-2 Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła po zrzucie skoczków spadochronowych z grupy Sky Magic S3 WAT w towarzystwie samolotów grupy akrobacyjnej 3AT3 Formation Flying Team. Skoczkowie spadochronowi wykonujący bardzo widowiskowy i skomplikowany pokaz synchronicznego latania z pirotechniką i flagami.
Grupa Akrobacyjna Żelazny w pokazie akrobacyjnym 4 samolotów (Extra 330LC oraz 3x Zlín Z-50). Piloci zaprezentowali perfekcję i precyzję pilotażu oraz serię zapierających dech w piersi figur. Wszystko to spowite kłębami gęstego dymu i przy akompaniamencie dźwięku silników tych pięknych czerwonych strzał.
W powietrzu zaprezentowała się również pilot Agata Nykaza na samolocie Extra 330LC. Dała bardzo dynamiczny pokaz kunsztu pilotażu prezentując wiązankę najróżniejszych figur akrobacji samolotowej. Żelazna 13 jest idealnym przykładem tego, że zapał, upór i dążenie do spełnienia marzeń to idealna droga do sukcesu. Agata dałaś czadu!
Artur Kielak to pilot, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ekstremalny pokaz akrobacji samolotowej na samolocie XA41. Artur sprawia wrażenie, jakby przeciążenia nie miały dla niego żadnego znaczenia, jego pokaz zagina prawa fizyki i zawsze pozostawia szeroki uśmiech na twarzy każdego widza.
Bardzo stare samoloty grupy Pterodactyl Flight zaprezentowały podczas tegorocznego Poznań Air Show to, jak wyglądało lotnictwo kiedyś. Bez tych samolotów współczesne lotnictwo nie powstałoby w takiej formie, jaką mamy teraz. To niesamowite, że nadal możemy zobaczyć tak stare maszyny w locie. Samolotom tym konstrukcyjnie bliżej do leżaka powleczonego płótnem, niż do współczesnego naszpikowanego elektroniką i komputerami myśliwca wielozadaniowego, a jednak widok ich w powietrzu budzi nie mniejsze emocje. Tu sercem całej maszyny jest pilot...